Някои навици може да изглеждат странни, но тези, които се придържат към тях, вероятно са по-умни от обикновения човек.
Всички познаваме хора, които се държат малко необичайно или може би вие самият имате странни навици. Но знаете ли, че някои странни поведения могат да показват висок IQ?
От времето, когато си лягат до начина, по който обработват информацията, умните хора често действат различно от повечето.
Ето 12 необичайни навика, които често се свързват с висок интелект:
Постоянно научават нещо ново.
Хората с висок IQ винаги се стремят към нови знания. Те учат езици, свирят на музикални инструменти или усвояват нови умения, за да поддържат мозъка си остър. Бездействието ги отегчава.
Те си говорят сами.
Много хора смятат, че да си говорят на глас е признак на странност. Проучванията обаче показват, че подобни разговори ви помагат да запомните по-добре информацията и да останете фокусирани.
Те са небрежни.
Редът на работното място не винаги е важен за умните хора. Изследванията показват, че безпорядъкът може да е признак на творческо мислене.
Те често се забиват в мечтите си.
Хората с висок интелект често се губят в света на своите мисли. Това им помага да станат по-гъвкави и креативни.
Те са нощни сови по природа,
често имат по-високи когнитивни способности от тези, които стават на зазоряване. Проучванията показват, че нощните сови се справят по-добре с интелектуалните задачи.
Те лесно се увличат от творчески проекти.
Високата интелигентност често е придружена от жажда за творчество. Такива хора могат да се загубят в рисуване, писане на музика или други форми на изкуство.
Псуват често.
Изследванията показват, че хората с висок коефициент на интелигентност имат богат речников запас и псувните са само част от техния богат арсенал от изрази.
Те задават много въпроси.
Любопитството е основна черта на умните хора. Те не могат да спрат, докато не открият всички подробности по въпроса, който ги интересува.
Те често рисуват
рисунки и рисунки, които помагат на тези хора да запазят вниманието си и да запомнят по-добре информацията.
Те поемат рискове.
Високоинтелигентните хора не се страхуват от несигурността. Проучванията показват, че мозъкът им обработва информация по-бързо, което ги прави по-склонни към рисковани решения.
Те отлагат нещата за последния момент.
Отлагането е чест спътник на умните хора. Изследванията показват, че тези, които отлагат, често се представят по-добре на IQ тестовете.
Те обичат инструменталната музика.
Хората с висок IQ често предпочитат инструментални композиции. Това им позволява да анализират задълбочено и да се наслаждават на музикалната сложност.